shaman88

Může odběr krve pro rozbor provést praktický lékař? Platí se něco za rozbor krve?

Dobrý den, mám otázky ohledně vyšetření krve. Odběr krve pro rozbor může provést praktický lékař? Platí se něco za rozbor krve? Lze z výsledku rozboru zjistit například překyselení organismu nebo nedostatek železa atd.?

Předem díky za rady

Odpovědi
Lamalam

Mě to většinou odebírá setra. Nikdy jsem nic neplatila. Rozborem lze zjistit ledacos, záleží na tom, co si lékař zaškrtne na žádance.

Kepler

Praktický lékař sice odběr krve provést může, ale stejně by musel vzorek odeslat na biochemii v nemocnici. Nemívají v ordinaci drahé analytické přístroje, uměl by snad jenom nějaké jednoduché testy. Z rozborů se dá zjistit leccos. Co se týká plateb, ty hradí pojišťovna, leda že by se jednalo o nějaké vysoce nadstandartní vyšetření.