Beer4Real

Existuje nějaká metoda jak zjistit unikání plynu v domácnosti?

Mám pocit že doma trochu uniká plyn, je nějaká možnost kromě zavolání plynaře jak si to doma ověřit?

Nejlepší odpověď
Hlada

Zavřít všechny spotřebiče třeba na noc a odečíst údaj na plynoměru. Většinou uniká v kuželových kohoutech. Je potřeba je čas od času rozebrat, vyčistit a namazat novým tukem. Dalším místem jsou holendry, ve kterých vyschne těsnění. Dá se to zjistit Bublifukem nebo jarovou vodou.

Další odpovědi
anonym

Štetka a jarová voda. tím potřít veškeré spoje na vedení plynu, zejména u uzávěrů. Vzít si i zrcátko abys viděl za trubku. Pokud plyn ve spoji uniká, udělají se bublinky.

mosoj

Nejlacinější detektory uniku plynů jsou zde.
http://www.con­rad.cz/mereni-plynu.c17208

honza19hk

Pokud se ti zdá že cítíš plyn,zajdi např za sousedem jestli ho cítí také,pokud ano,zavři přívod,otevři okna a zavolej hasiče a nepouštěj nic na elektřinu..Kon­cetrace může být výbušná,hasiči to změří.když zavoláš hasiče je to nejrychlejší a i přesto,že by třeba nic nenaměřili nic platit nebudeš.Tohle není plaňas,plyn se nesmí podceńovat. Nicméně plyn nemusí utikat přímo u tebe může se k tobě dostávat i z jiného bytu stoupakčkama ,větráním atd…Takže obejdi sousedy jestli něco necítí.

venkovan

V této chvíli a okamžiku bych zavřel hlavní přívod plynu do bytu a pořádně vyvětral. Pokud podezření máš, neváhal bych ani minutu.
Jinak čich a nebo v noci zavolat plynaře – pohotovost, případně hasiče. Dá se ještě pomocí mádlové vody překontrolovat spoje, ale to chce zkušenosti
Osvědčená praktická kontrola při vyšší koncetraci je rozsvícením světel v bytě. Pokud koncentrace byla vysoká, byt vybuchne.
Takže zavřít přívod plynu, vyvětrat a raději s elektrikou do vyvětrání nemanipulovat. a zavolat třeba zítra kontrolu.

Rocker

Pořiď si domů papouška,mají velmi cittlivý čich na plyn.

Sůwa

Když jsem kdysi pracovala na domovní správě, poslala jsem instalatéra do bytu, kde byl hlášen únik plynu. Za chvíli mi volala zoufalá nájemnice, že byt je plný plynu a instalatér tam chodí se zapálenou svíčkou. Tak takhle ne…:-).