Misirik

Kde dělám chybu při násobení zlomku v tabulce v Excelu?

Pokud do excelu napíši =132*30/150 ,tak mi to vyhodí výsledek 26,4; pokud ale do buňky napíši =E4*F4, tak mi excel vyhodí #hodnota. V buňce E4 je cislo 132 a v buňce F4 je 30/150. Kde dělám chybu?

Nejlepší odpověď
Edison

To je snadné: Ve sloupcích C, F a I není číslo.

Další odpovědi
Arne1

jestli má být například 30/150 chápáno jako číslo, musí tam být buď znaménko nebo alespoň rovnítko. Takhle je to jen 6 znaků, čirou náhodu většinou numerických. To ti napoví i zarovnání k levému okraji buňky, zatímco numerické hodnoty se zarovnávají doprava.

Edison

Zkus zvolit formát buněk jako číslo a rofmát čísla jako zlomek. Pak se v tom daj, myslím, i nastavit patametry toho zlomku…

Edison

Pak si s formátem ještě můžeš pohrát jako s formátem vlastním. To první mi to pak přepsalo na 1/5. Vlastním formátem se dá nastavit i počet číslic.

Edison

To vypadá jako něco od elektriky… Co to má být?