jirka F

Dosáhli jste někdy svými slovy převratu v něčem (je jedno v čem)?

Nejlepší odpověď
annas

Význam slvoa převrat"

  1. zvrat, revoluce (v umění), průlom, přelom
  2. puč, revoluce

https://www.nechy­bujte.cz/slov­nik-ceskych-synonym/p%C5%99e­vrat

--
V tomto smyslu jsem žádného převratu nedosáhla.

--
Ale stává se, že třeba včera jsem něco považovalo za důležité, dnes se na to dívám jinak.

Ale jde o „převrat“ změnu v myšlení

Podle Starého zákona byl to Bůh, který způsobil převrat, když slovy stvořil svět.
Ještě mě napadl Galileo Galilei, který svými slovy Přece se točí, způsobil převrat v lidském myšlení.

Další odpovědi
Kepler

No jéje, jsem úplný revolucionář. Už mnohokrát jsem řekl jsem kámošovi, ať si dá štamprlu. Tak ji do sebe převrátil.

dubraro

Několikrát jsem dosáhl nevhodnými slovy toho, že se se mnou rozešla holka. Pro mne to byl převrat dosti podstatný.

aliendrone

No jistěže ano. Převrat v lidském myšlení (někdy to dá DOST práce – hodně mluvení u jiných, pokud se jedná o převrat u mě, tak KUEVSKY HODNĚ přemýšlení :D :D), ale i jiné typy.
Nezapomenutelný převrat pro mě dodnes je ten, který jsem způsobil asi čtyřmi slovy. Nějak jako: „tam jsi měl odbočit“. Přesně si to nepamatuji, bo kámoš to chtěl jako frajer otočit „přes ručku“. Což obvykle v pohodě zvládal, ale tentokrát se nějak nezadařilo a došlo k převratu na střechu do příkopu.

Ale byli jsme mladí (tudíž dvojnásob NESMRTELNÍ oproti dnešku), takže jsme mírně zboulovaní jen vyjeveně seděli na krajnici a zírali na jeho zmuchlanou BMW M3ku, kterou si sotva měsíc před tím dotáhl z Rajchu. A ten hluboký smutek je asi důvod, proč si to nepamatuji přesně. :)

Rokio

Ano, na internetovou stránku Alík jsem dříve posílal tak často své slohové práce, až se správci Alíka shodli na tom, že každý registrovaný uživatel může poslat do Alíkovin pouze dva slohy najednou na posouzení. Po jejich schválení, případně zamítnutí, může poslat další.

Nevím to sice jistě, ale je velmi pravděpodobné, že k tomu došlo kvůli tomuto incidentu.