kurec

Dokážete vyponout uši, když chcete?

Dokážete, když chcete vypnout uši?

No jakože někoho ignorujete.

Nejlepší odpověď
marci1

Samozřejmě. V rámci zachování duševního zdraví je nejlepší některé škarohlídy a méně „chytré“ lidi ignorovat-pokud to jde, případně vše co řeknou odkývat, odsouhlasit, nekomentovat a nepouštět se do konfliktů. Konflikt s blbcem nikdy nevyhrajete. Stáhne vás na svou úroveň a pak umlátí zkušenostma. 🙂

Další odpovědi
Edison

Hravě. Jde o to komu.

Drap

Ano, dost často je vypínám.

klumprt

Já je vypínám i když nechci, což neustále způsobuje různá nedorozumění s mou ženou.

led

Nie, uši ostávajú tak ako majú byť. ale vypínam – nevšímam si nežiadúce zvuky.

aliendrone

Ne, prostě i kybych se potento, tak mi to nejde. (a že jsem v tomto směru vynaložil VELKOU námahu!)
Ano, dokážu „dělat že neslyším“, ale je to pro mne obtížné. Ze stejného důvodu nenosím sluchátka a neposlouchám muziku (jak je dnes běžné), dokonce i HFčko mi vadí. Asi to je tou mou věčnou aliendronní nenažraností po všem – od vjemů přes věci až k myšlenkám – musím mít prostě VŠECHNO! ;) :D :D

Roman71

Ne. Ale na druhou stranu, v lidském mozku funguje cosi jako „selektivní volba“. Díky tomu se posluchač dokáže plnohodnotně soustředit jen na jednoho mluvícího člověka, takže toho druhého přestane vnímat. Stejné to je, když se soustředěně zabývám nějakou činností a nevnímám, že na mne někdo mluví :)