Lukáš 001

Učím se na přijímací zkoušky a zadrhávám u jednoho příkladu. Poradíte, jak mám příklad vypočítat?

Stejné výrobky jsou po 12 kusech baleny do stejných krabic. Tři krabice se položily na váhu. Dvě krabice byly plné, ale ve třetí 5 výrobku chybělo. Vše dohromady vážilo 2 kg. Když se z váhy odebraly obě plné krabice, ručička na váze ukázala 480 g.

  1. Jaká je hmotnost v gramech
  1. jedné plné krabice
  2. jednoho výrobku
  3. jedné prázdné krabice

Děkuji za odpovědi, nedovedu si to nějak vypočítat, ale vyšlo mi aspoň a = 760 g.

Dobrý den, učím se na přijímací zkoušky a zadrhává mi tady jeden příklady, který nevím, jak vypočítat. Poradíte prosím?

pozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Nejlepší odpověď
orwell

Označil bych si hmotnost jednoho výrobku jako x, hmotnost prázdné krabice jako y a sestavil si dvě jednoduché rovničky podle popisu vážení. Po získání výsledků po jejich vyřešení není problém dopočítat hmotnost plné krabice.

Další odpovědi
Hlada

Mně tedy plná krabice vyšla také tak, ale až poté, co jsem to dal do dvou rovnic o dvou neznámých a sečetl výrobky s krabicí. O jednodušším řešení nevím.

Edison

Takže hmotnost jedné krabice je 7/12, dvou dalších po 12/12. Tahle nápověda je skoro až moc, ale zkus to.

Píšeš, že si to nedovedeš spočítat, ale že ti vyšlo… Jak ti to teda vyšlo?

Na jaký přijímačky se chystáš, že si tohle nedovedeš spočítat??? Ještě zvaž, jestli má smysl se na takovou školu vůbec hlásit. Snadno se ti stane, že velmi rychle pohoříš, když tohle nedovedeš.