petka.s

Co způsobuje, že má někdo dlouhé vedení?

Maminka říká o tatínkovi, že má dlouhé vedení. Dá se to vyléčit? Je to dědičné?

Nejlepší odpověď
Dochy

Je to elektrikář.
😉
Každý správný elektrikář musí mít dlouhé vedení. Já to musím vědět, čas jsem se tím živil 😉
Příliš dlouhé vedení způsobuje zpoždění zpráv, které se po tom vedení šíří. Pak dochází například k situaci, kdy se postižená osoba začne smát vtipu, kterému se už ostatní smát přestali.

Další odpovědi
ivzez

Ano, bohužel je to „dědičné“.

„Dlouhým vedením“ obvykle netrpí
ten, o kom to někdo říká,
ale ten, kdo to o někom říká.

A ta „dědičnost“? Děti (dcery) obvykle přejímají
vzor chování a jednání svých rodičů (matek).

Jestli nechceš dopadnout jako
„ta s dlouhým vedením“,
nikdy tak nemluv o nikom jiném.
________

Spojení „dlouhé vedení“ někteří lidé s oblibou používají
ke shazování někoho jiného. Většinou jím míní hloupost.

Pokud takto častuje manžel druhého, znamená to, že ten
první prohloupil v okamžiku výběru toho druhého.
Byl tehdy natolik hloupý, že hloupost u druhého nerozpoznal
včas. A je natolik hloupý, že se tím dnes chlubí.

Tato „hloupost“ se ale dá „vyléčit“.
Stačí si uvědomit, že si každý člověk zaslouží vážnost a úctu.
A že si žádný člověk nezaslouží shazování ani v okamžiku, kdy
s ním v něčem nesouhlasíme.

_____

PS:
Doufám, že dotaz nebyl míněn vážně,
že šlo jen o pokus o nevydařený vtip.

Roman71

Takhle to dopadá, když otec, který by za normálních okolností byl respektovanou hlavou rodiny, je před dětmi ponižován manželkou, která se snaží převzít jeho úlohu tím, že ho označuje za neschopného chápat, co se v rodině děje.

Není potřeba to léčit, je potřeba si ujasnit role a hlavně(!), neponižovat jeden druhého, a to ani před dětmi.

Drap

Něco málo se dá vyléčit různým cvičením. Například cvičení logiky, křížovky a podobně. Dědičné to může být, ale i nemusí. U každého jedince je to jiné.

zjentek

Kupříkladu třeba barva očí. Vědci přišli na to, že lidé s modrýma očima jsou celkově bystřejší, vnímavější a inteligentnější, takže je možný, že tvoje mamka má modrý ači a taťka ne, anebo NAOPAK taťka má modrý oči a mamka ne. Druhá možnost je pravděpodobnější vychází z modelu potřeby určitýho množství času, potřebného pro správnou vigilitu pozornosti, rozhodnou při vnímání a následném rozhodování.

Tedy dle určité vědecké studie rozhodne o „dlouhém vedení“ klidně i barva očí ;)

Pro zajímavost (jde čistě jen o mou dedukci!): z nynějších vědeckých výroků lze dedukovat, že blondýna s modrýma očima má dnes „vyvážené vedení“. ;) ;D ;D

autacek

Možná si tatínek na vedení jenom stojí, což může způsobovat pocit dlouhého vedení, symptomy jsou v tomto případě stejné, jen diagnóza jiná. Třeba pomůže si poskočit, když se taková situace naskytne, hned to tátovi poraď.

Dochy

Roman: Souhlasím se závěrem, lidé by k sobě měli mít úctu, ale z příspěvku není zřejmé zda jde o nějaké ponižování, nebo spíš běžné špičkování. Doufám v to druhé.

Roman71

To je právě ono. Do té rodiny není vidět. Vycházím z toho s čím jsem se osobně setkal, naštěstí ne v mé rodině. To, co jsem popsal v první části odpovědi, byla předehra k vyvrcholení hádkou, které zpravidla začíná velmi nenápadně. Pokud ti dva proti sobě něco mají, měli by si to vyřešit v klidu stranou od dětí. Děti potřebují mít jistotu rodinného bezpečí a hádky nebo ponižování k tomu vůbec nepřispívá.

Dochy

Hádky/spory civilizovaně vedené patří i k rodinnému životu. Nemělo by se to ale zvrhnout.

Roman71

No Dochy, já bych řekl neshody, které mohou vyústit v hádku(y). A právě to, co mám na mysli, je předcházení hádkám. Když už dochází k nedorozumnění, tak si to v klidu vysvětlit, hlavně se nezačít hádat (a už vůbec ne před dětmi).