Kepler

Co znamená níže popsaný pohyb ruky, který používaly některé armády?

Ruka v pěst a vypadá to jako když opakovaně taháš za parní píšťalu na lokomotivě.

Doplňuji: jednalo se o povel. Viz třeba výjezd hasičů k pivovárenskému komínu v Postřižinách.

Nejlepší odpověď
aliendrone

To OBVYKLE znamená „rychle“, pokud myslíš taktické signály (rukou). Může to znamenat i „vpřed“, „akce“ aj., záleží na konkrétní armádě. http://ma-st.blog.cz/0604/sig­naly-rukou :)

Další odpovědi
led

„Pusti páru, Keplere! Jedem!“
Je to naozaj zapískanie na píšťalu, pred vypustením pary z kotla na piest a roztočenie kolies… Tento zastaralý spôsob štartu prevzali aj armády ako vizuálny pokyn k štartu vpred.

trasonos

Pozdravy všem ve vsi odshora dolů

anonym

Pozdrav a projev úcty.

Kajoch

Jdeme na věc a ukážeme jim!.)

led

No jasne, aliendrone prepadová jednotka zo súhvezdia X. Ale taktické signály obrancov Zeme naštudované má.