agentpv

Co znamená na staré lovecké trofeji značka AUF, popř. AUFG. + číslo a kg?

gew – icht = hmotnost, ale co to AUF, někdy AUFG? – viz obr:

Nejlepší odpověď
annas

Tato trofej pochází z Pálavy.

Pročtěte si článek, jak se váží a posuzují trofeje s parožím. Proto se uvádějí dvě váhy.

https://www.mys­livost.cz/omsdo­mazlice/Hodno­ceni-trofeji/Hodnoceni-loveckych-trofeji-zvere-z-celeho-sveta/Srnec-obecny---Capreolus-capreolus.aspx

Uvádí se váha celková í a váha lebky se odpočítává.

Jedno číslo by mohla být váha celková a to druhé na – auf (nahoře) váha paroží.

Gewicht = hmotnost, celková
aufg. = auf (gewicht) = hmotnost nahoře, na povrchu ¨