netepe

Co znamená „extrakt“?

Když mám například čaj s extraktem z aloe vera, co v něm vlastně najdu?

Nejlepší odpověď
hanulka11

je to výtažek z něčeho – pro tebe tedy z aloe vera

Další odpovědi
beer

Do různých čajů se přidávají většinou výluhy z dalších bylin – jinak výtažky, tedy extrakty.

Pájo

Jedná se o výtažek ze sušených nebo jen na hrubo posekaných (či jinak předupravených) rostlin za použití extrakčních činidel (např. alkoholy, podle povahy a vlastností získávané látky i další jiná činidla). Látky obsažené v rostlinných pletivech přecházejí na základě fyz.-chem. principů do extrahovadla (extr. činidla).
Po extrakci se objem činidla zredukuje (zakoncentruje), druhotně čistí a dále zpracovává.
Více o extrakci např. zde: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ex­trakce

Děda Louda

Extrakt znamená výtažek, ale pranic to nevypovídá o tom, co najdeš v „čaji“.

mosoj

Extrakce je fyzikální proces.
O tom co bude v extraktu rozhoduje složení extrahovaného materiálu a vlastnosti extrahovadla. Takže to silně vypovídá o tom co bude v extraktu !!!!¨
Třeba marihuana se do vody nextrahuje, proto nejde dělat marihuanový čaj, ale do tuků se THC ( kanabinoid) extrahuje, takže jde dělat solidní máslo na chleba.
Doplňuji:
Omlouvám se!
Zvolil jsem špatný příklad.
Extrakce není vyluhování !
Extrakce je přechod látky z jedné kapaliny do druhé. Výluh je přechod látky z pevné fáze do kapaliny.