Ametyst

Co to znamená „volit nohama“ ?

Četla jsem tenhle výraz na netu v diskuzi pod článkem a neumím si pod tím představit nic.:-)

Nejlepší odpověď
annas

Volit nohama, hlasovat nohama použil V. I. Lenin, když ruští vojáci opustili carskou armádu , takže jejich odchod, tedy přeneseně nohy, změnily počet vojáků

hlassovat nohama = ukázat svůj názor opuštěním organizace nebo tím, že již dotyčný něco nepodporuje, nepoužívá ani nekupuje

Když se cena lyžování zdvojnásobila, turisté hlasovali nohama a prostě se zastavili a nepokračovali v lyžování.

https://dicti­onary.cambrid­ge.org/dictio­nary/english/vo­te-with-your-feet

Uvedená myšlenka se označuje jako Tieboutova hypotéza.

https://books­.google.cz/bo­oks?id=2TaPrgMrsRcC&pg­=PA81&lpg=PA81&dq=vo­lit+nohama%22&sou­rce=bl&ots=wwb1u­Yc_vI&sig=ACfU3U2_shSaq­pfAyXOrKOvDIWEJ­rcg-dw&hl=cs&sa=X­&ved=2ahUKEwi1nu-t8KboAhUC6aQKHRm-DrgQ6AEwBXoECA­oQAQ#v=onepage&q=vo­lit%20nohama%22&f=fal­se

https://www.a­mosweb.com/cgi-bin/awb_nav.pl?s=wpd&c=­dsp&k=Tiebout%20hy­pothesis

Další odpovědi
Edison

Mno… zkus to… Poznáš, že to je tak nějak na levačku… 😁

Kepler

Tak s tím jsem se ještě nesetkal. Neznám kontext, ale asi to bude něco jako volit špatně. Volí se přece mozkem, případně jako koncový orgán při volbě kvaltu v autě je ruka.

zjentek

V časech covida NENÍ DOBRÝ brát cokoli do rukou – hlas. lístky, hlas. tlačítko… prostě nic! Lépe vše nohama, chce to trochu cviku, ale i zdravit na ulici se dá nohama, dveře se dají otevítat nohama, dokonce i vysvětlovat spoluobčanům jejich nedodržování nových nařízení se dá velmi dobře nohama. );

led

Napríklad anglický parlament hlasuje, volí nohami, to znamená že pri hlasovaní sa postaví buď pri Ano, alebo pri Nie. Zapisovatelia spočítajú stojacich poslancov a počet zapíšu do typu hlasovacej odpovede. napr.Yes-40 No-60… zvíťazilo : No

Ametyst

Edisone, jasně, ale může v tom být nějaký „špek“, já nevím.