monýsek

Co to je nihilismus?

Nejlepší odpověď
annas

Nihilismus (z lat. nihil, nic), filozofický pojem – přesvědčení, které vyvozuje z obecné zkušenosti, že nic na světě nemá absolutní hodnotu či platnost, že nic neplatí, nic nemá cenu. Odmítá jakýkoli základ pravdy či dobra, jemuž by člověk byl zavázán poslušností či věrností. Obecněji pochybnost o platnosti všech uznávaných hodnot, náboženství atd. Téma n. otevřel F. Nietzsche, který svoji filosofii chápal jako překonání n. důrazem na lidskou vůli a tvořivost.

Zdroj: http://stano.web2001­.cz/others/poj­my.htm

Další odpovědi
kenyrts

Nihilismus (z lat. nihil, nic) je postoj nebo filosofické stanovisko, které pouze popírá a odmítá – například možnost pravdivého poznání (radikální skepse), ale zejména platnost všech hodnot, autorit a podobně. Obvykle se užívá jako hanlivé označení postojů druhých, například ruských „nihilistů“, kteří se ovšem sami pokládali za anarchisty.[1]
vice viz link:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ni­hilismus