FreddieR

Co se stane s příspěvky od zaměstnavatele na doplňkové penzijní spoření, když dám u zaměstnavatele výpověď?

Dobrý den,

můj zaměstnavatel plánuje příspěvky na doplňkové penzijní spoření. Co se stane, pokud bych si doplňkové penzijní spoření založil, zaměstnavatel by přispíval a já bych dal, například, za dva roky výpověď?

To bych musel příspěvky od zaměstnavatele vrátit? Spoření se předčasně ukončí?

Děkuji za odpovědi.

Arne1: Nemyslím, že bych spoření celé zrušil, ale když dám jenom výpověď u svého zaměstnavatele a co se stane s jeho příspěvky.

Nejlepší odpověď
Arne1

DPS se sjednává mezi tebou a penzijní společností. Zaměstnavatel do toho vstupuje jako další plátce. Takže základem spoření jsou platby od tebe, doplněné a zamětnavatele.
Kdybys byl tak nerozumný (nebo měl výrazně lepší nástroj na spoření) a smlouvu DPS předčasně zrušil, tak by se ze smlouvy vracela daňová úleva jak tvoje, tak zaměstnavatele, případně státní příspěvky.

Další odpovědi
Kajoch

Znám,znám.Na příspěvek od tohoto zaměstnavatele v tomto případě zapomeň a ukládej už pouze ze svého,pokud tvůj nový zaměstnavatel přispívat nebude.Vracet nic nemusíš.

autacek

Ne, nic vracet nebudeš. To co ti na připojištění přispěl zaměstnavatel je něco jako vedlejší forma mzdy. Akorát to nedal tobě na tvůj běžný bankovní účet, ale na tvůj účet u penzijního fondu, který ti peníze vyplatí až za předem stanovených podmínek.

Arne1

FreddieR: Předpokládal jsem, že pochopíš že DPS u penzijní společnosti, když je sjednané na tvé jméno, tak na něj už ten zaměstnavatel nemůže. A stát nemá důvod brát něco co bylo legálně uloženo na tvé konto. Prostě další příspěvky zaměsnavatele nebudou, třeba bude přispívat některý následující zaměstnavatel.