nevim1234

Co mi hrozí za nebezpečné předjíždění?

Předjížděl jsem cyklistu, znáte to, už ani nevím jestli tam byla plná čára nebo přerušovaná (někde v těch místech se to dělí) a v protisměru se objevilo auto. Říkal jsem si že je ještě daleko a tak jsem trochu přidal (možná i překročil rychlost), chtěl jsem se prostě vrátit do pruhu. Ale za chvíli mi došlo že to už nestihnu a tak jsem začal poměrně prudce brzdit a vracet se do svého pruhu abych se nesrazil s protijedoucím a taky s tím cyklistou. Byl jsem rád že jsem nesrazil toho cyklisty a že ten za mnou byl ve střehu.
Vím, byla to blbost a příště radši pojedu krokem za cyklistou.
Jaký postih mi hrozí, kdyby některé z aut ať už to za mnou nebo protijedoucí, to natočilo
a bylo by tam vidět že je tam třeba plná čára nebo že jedu moc rychle a pak by to předalo třeba policii (nebo dneska spíš do televize a až pak by to řešila policie)?

Odpovědi
Drap

Z takovéhoto popisu nejde určit, stejně jako nejde určit jak konkrétně by to hodnotila policie.. Buď rád, že se nikomu nic nestalo.

Pepa25

Čistě z právního hlediska:
přestupek podle § 125c odst. 1 písm. f) bod 7 Zákona o provozu na pozemních komunikacích:
Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že v provozu na pozemních komunikacích … při řízení vozidla … předjíždí vozidlo v případech, kdy je to obecnou, místní nebo přechodnou úpravou provozu na pozemních komunikacích zakázáno.
Sankce: pokuta 5–10 tis. + zákaz řízení na půl roku + 7 bodů

(takhle by to bylo např. v případě způsobení nehody i bez škody, ale s doloženým zaviněním, dnešní módu zveřejňování záznamů a co z toho pak může udělat policie nekomentuju).

mosoj

Neznám to !!!!! . Přestupky ale dělám také. Nejsem neomylný!!! a proto podle toho tak jezdím.

cukrar

Jiný účastník by situaci popsal asi jinak, takže se nelze vyjádřit k jednostraně popsané situaci, která asi neproběhla tak, jak popisujete.
Pepa25 popisuje naprosto jinou situaci, takže odpověď je špatná.