Zvidatel

Co jsou pro firmu vlastně zaměstnanci?

Zaměstnanci jsou pro fimu nákladem, kvůli výplatám. Jsou ale také součástí kapitálu? Spadají do něj, označují se tak? Do vlastního nepeněžního kapitálu patří třeba prostory, stroje a jiná technika a zkrátka majetek firmy. Zaměstnanci asi majetkem firmy nejsou, ale jsou její součástí a podílejí se na tvorbě zisku. A když se na zisku podílejí, tak by měli být částí kapitálu nebo se pletu?
Čím jsou tedy zaměstnanci pro firmu? Nemůžou být jen tím nákladem, navíc nákladů je několik druhů a zaměstnanci nejsou přece jen nákladem, když přinášejí zisk (nebo by při správném chodu podniku měli). Označováni jako náklad jsou především v účetnictví, protože jdou peníze pryč na jejich mzdy. Ale jako takoví nejosu zaměstnanci vlastně vůbec nákladem.
Definice na wikipedii se touto specifikací nezabývá, říká, že je to jen pracovník firmy v pracovněprávním vztahu na základě smluv a to je snad jasné.

Nejlepší odpověď
Edison

Jsou hlavně jedním ze zdrojů. Čili i kapitálem.

Další odpovědi
Kepler

Jak pro kterou firmu. Moudrý kapitalista, jakým byl třeba Baťa, ví, že zaměstnanci jsou jeho nejcennějším kapitálem. Školil si je, stavěl jim bydlení. Pro jiné jsou zaměstnanci, hlavně ti méně kvalifikovaní, jenom prostředkem k dosažení zisku.

briketka10

Pro některou firmu jsou zaměstnanci
„OTROCI“, protože je vykořisťuje ☹

cukrar

Každý to vidí jinak.
Nastoupil zaměstnanec, nežli se rozkoukal, uzavřel pojištění, a po třech hodinách udělal škodu za 15 tisíc. Měsíc na to nastoupil další, druhý den udělal škodu za 30 tisíc.

To jsou taky zaměstnanci.

Zvidatel

dík za odopvedi,ale uz nejak nemuzu davat palce :(