Rokio

Co je vrcholem obžerství?

Je to opilství, nebo stav, kdy člověk užívá tolik jídla a pití, že je obézní?

Je obezita důsledkem obžerství?

Nejlepší odpověď
Gus_Fring

Asi ano, ale obžerství nemusí býti vždy ve smyslu přejídání se.

Další odpovědi
anonym

To nemá s jídlem nic společného… Je to v obecném smyslu nestřídmost a tedy nadměrná spotřeba, hromadění a přehnané nároky kterými jako společnost například drancujeme životní prostředí.

Rokio

Gus_Fring: Co když se někdo chce prohlásit za svatého? Je tohle projev obžerství?

Edison

Ne. Obžérsvím může být i neskromnost obecně. V hromadění majetku, ba dokonce třeba i moci. Nemístné hromadění jakýchkoli požitků.