Petr Kaňa

Co je potřeba k založení bankovního účtu online?

Co k tomu potřebuji? Jak ověřují moji totožnost? Potřebuji elektronický podpis nebo něco podobného?

Odpovědi
Mc Merkurion

…většinou chtěj minimálně občanku z obou stran plus ještě jeden doklad, pokud už máš nějaký účet, tak z něj poslat nějakou částku, jak kdo …

Alesh

Najdeš přímo na stránkách té banky, kde si chceš založit účet. S velkou pravděpodobností budou chtít ofocený OP z obou stran.

elkon

Nikdy není takový fofr, aby to nepočkalo na druhý den a v klidu si do banky zajít a pokecat. Všechno ti vysvětlí a pak se rozhodneš co a jak.

Pepa25

Je zapotřebí dvoufaktorové ověření: v praxi obvykle oskenovaný doklad(y) + a) ověření platbou z jiné banky nebo b) kurýrem při doručení podkladů nebo c) dodatečnou návštěvou pobočky. Varianty a) až c) jsou rovnocenné.

Mc Merkurion

@elkon: … a co když jde o banku, která má všehovšudy třeba jen tři pobočky cesta k nim je na celej den ??? ne odevšad se dá do kterékoliv banky v klidu dojít …