Kepler

Chtěli byste mít TUK-TUK?

Podle mě neexistuje užitkovější vozítko po městě a blízkém okolí. Ti Asiaté vůbec nejsou blbí. Funguje jako taxi i jako nákladní vozidlo, a to za pár šupů. Vyhodím pasažéry i se sedačkou a jedu. Je sice otevřené, ale pozor – už se stěhujeme do subtropů! Což by byla výhoda. Jen by to nesměla dostat do pazourů škodovka, to by z toho byl krám 2× těžší. 10× dražší, mělo by to ABS, autorádio, kotoučové brzdy, systém stop-start, navigaci, případně další pičučinky a airbagy.

Nejlepší odpověď
dubraro

Pro mne by asi moc užitečný nebyl, ani bych jej neměl kam dát. Ale rozhodně to může být praktické vozítko na rozvoz zboží nebo pošty po městě.

Další odpovědi
anonym

Podíval jsem se na ten zázrak a proč ne. Klasické taxíky jsou na ústupu a kreativita nezná hranic. Taky ae mi líbí jezdící pivovárek s vyhlídkovou jízdou. Tak třeba se toho někdo chytne, konkurence nespí :)

Emefej

Něco podobnýho jsem měl, pamatuješ na tříkolku Tatran? Tak tu jsem zdědil po tchánovi, přišel jsem o ni při povodni 2002.

aliendrone

Tak PRAKTICKÉ i UŽITEČNÉ vozítko to jistě je, ale ne u nás. Škodovka za to nemůže, to debilní předpisy Unie za to mohou. Abys nakrmil eurounijního papírového tygra ohledně bezpečnosti, ekologičností včetně recyklovatelnosti a podpory sluneční energie, musel bys tuk-tuk vyrobit tak, aby stál alespoň 500 000+ Kč, přičemž by se Evropa postarala o to, aby se zde MOHLY prodávat ty asijské, s výrobní cenou do 30 000. :(

Pokrok nyní vypadá tak, že si na JÍZDNÍ KOLO zakoupíš pidi BRZDOVÝ KOTOUČEK asi za 1500Kč https://www.ko­lokram.cz/brzdo­ve-kotouce/119797-brzdovy-kotouc-shimano-dura-ace-sm-rt900-center-lock.html , zatímco Škoda peněz, totiž Oktávka > https://www.au­todily-na-skodu.cz/BRZDOVY-KOTOUC-octavia-fabia-256-FERODO-d6834.htm , přičemž je ti JASNÉ, že z hlediska brždění má AUTOMOBIL poněkud VYŠŠÍ nároky, než nějaký cyklista. Si říkám, kdy se na kolech objeví brzdové posilovače či posilovače řízení. Nemyslíš, že je na čase zavést pro cyklisty přes hubu povinně katalyzátory? Přeci jen toho kyslíku spotřebovávají o DOST více, než lážoplážo chodci a ani v těle nedochází k dokonalému spalování, tudíž zvýšníá produkce oxidu uhelnatého je zaručená! ;) :)

Takže i kdybych tuk-tuk potřeboval a byl schopen využít, tak bych ho NECHTĚL! Prostě proto, že by náklady (pořizovací, provozní) ZARUČENĚ dosáhly hodnot, kdy by se jeho provoz vyplatil pouze se zaručeně jistými erárními dotacemi. A snad víš, jak to s dotacemi (přidělováním) chodí, ne? ;) :D :D

dubraro

aliendrone:
Ony se ty euro-tuktuky za půl mega skutečně vyrábějí… https://www.id­nes.cz/auto/zpra­vodajstvi/tri­kolka-tuk-tuk-factory.A130815_204­711_ak_aktual_a­da