Avatar uživatele
Pokročilý

rakave

Cena vstupní prohlídky

Manžel mění zaměstnání a nový zaměstnavatel vyžaduje vstupní prohlídku.Kalik se za ní platí? Díky.

Odpovědí: 7 | Před 3293 dny

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

anonym

Cena vstupní prohlídky je 200 Kč (alespoň u nás) a kdykoliv jsem měnil zaměstnání, tak ji platil nový zaměstnavatel.

 3Nominace 0 | Před 3293 dny Nahlásit
Avatar uživatele

anonym

Již několik let platí právní úprava, kdy firma musí mít závodního nebo smluvního lékaře a obvykle hradí náklady, jen někde např. po zkušební lhůtě.
Dříve stačilo jít ke svému obvodnímu.

 3Nominace 0 | Před 3293 dny Nahlásit
Avatar uživatele
Bronzový

casey

Mimochodem cela vstupni prohlidka je jen fraska. Cizi lekar, nema dokumentaci, nema z ceho vychazet.
Kdyz jsem nastupoval do noveho zamestnami, byl jsem u nejakeho lekare kam me zamestnavatel poslal na vstupni prohlidku. Jsem pomerne velky sportovec: 3x tydne fitko, jinak jizda na kole a ruzne sporty rekreacne a doktorka mi zmerila tlak, zeptala se jak se citim a v jakem bydlim patre a jestli mame vytah. Odpovidam, ze ve tretim a vytah mame a k cemu je ta otazka dobra. S vaznou tvari mi odpovedela, ze podle toho se ve zprave uvadi index telesne zdatnosti. Vubec se neptala, jestli chodim pesky, nebo ne.
Nakonec jsem mel horsi index, nez kolega, ktery v zivote nesportoval, neudelal krok bez auta, ale bydlel v prvnim patre bez vytahu. No, rozdejchaval jsem to dlouho, vlastne, kdyz to tady pisu, tak jsem to neprodejch dodnes.

 3Nominace 0 | Před 3293 dny Nahlásit
Avatar uživatele
Bronzový

eLx

Neměla by být zdarma (placená zaměstnavatelem), pokud to vyžaduje zaměstnavatel?

 2Nominace 0 | Před 3293 dny Nahlásit
Avatar uživatele
Bronzový

fablen

U nás se cena vstupních prohlídek pohybuje od 300 do 500,-. Záleží na jednotlivém lékaři. V každém případě by prohlídku skutečně měl provádět lékař závodní a ne obvodní. Uhrazenou částku by pak měl proplatit zaměstnanci zaměstnavatel.

(Závodní lékaři by měli podle smlouvy mimo jiné i kontrolovat pracoviště zaměstnavatele. Nikdy jsem tam lékaře neviděla).

 1Nominace 0 | Před 3292 dny Nahlásit
Avatar uživatele
Stříbrný

GM

Moje vstupní prohlídky u tzv. "smluvního lékaře" před 4 roky vypadala tak, že jsem zaklepala na sestru, dala jsem jí formulář, za 5 minut se vysunula ze dveří ruka s orazítkovaným papírem. Do dneška nevím, jak ten doktor, co mi "prohlídku" dělal, vypadal.

 2Nominace 0 | Před 3292 dny Nahlásit
Avatar uživatele
Stříbrný

Jikra

Moje poslední vstupní prohlídka proběhla tak že od své lékařky jsem si musel vyžádat vypis z mé karty za 200,- to odnesl k smluvnímu lékaři nového zaměstnavatele ten mě řádně proklepl včetně vyšetření krve a moči a následně mi nový zaměstnavatel proplatil těch 200,-.

 1Nominace 0 | Před 3292 dny Nahlásit

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví