Rokio

Byl podle vás horší Herodes, nebo Jidáš Iškariotský?

Kdo z těchto dvou lidí byl podle vás morálně horší a kdo napáchal více zla?

Odpovědi
DoTazatel

Jidáš Iškariotský

Nejhlubší kruh pekelný je vyhrazen pro zrádce. To nevíš.?
Zrada je nejhorší zločin.

Edison

jiná odpověď

Hlavně se o Jidáši toho zase tolik neví. Podle posledních výzkumů se zdá, že spíše, než zrádcem byl Ježíšovo „vyslancem“. Po Marii druhý nejdůležitější Ježíšův učedník. Prý druhý, po Marii, kdo pochopil, oč kráčí. Zrovnatak se zdá, že Ježíš spíše, než spasitel byl „obyčejný“ rebel, jehož cílem bylo sjednotit národ a dát mu vizi. A měl pro to prakticky dokonalý plán. Tyjo… v souvislosti s kým mě tohle už napadlo…??? 😉 A pro Herodese a neposkvrněné početí mám rovněž celkem obyčejnou teorii.

Rokio

Edison: Nevím, jestli tvé odpovědi dát palec, ale podle mě si zaslouží i motivaci. Tvé odpovědi většinou odpovídají skutečnosti a jsou nestranné. Je to stejné jako s tím dobroserstvím. Jako jediný jsi měl pravdu a ostatní se mýlili.