Oprah

Bolest v krční páteři

Už několik měsíců mi z kříže přes krční páteř až do hlavy vystřeluje hrozně bodavá bolest.Když se sehnu abych třeba dětem zavázala boty,tak se pak nemůžu vůbec zvednout,je to jako kdybych měla v páteři meč,hrozně to bolí a je to jakoby taková pulzující bodavá bolest.Nějak mi to nikdy nevadilo,ale teď je to častější.Nevíte někdo co to může způsobovat a hlavně kam si s tím mám dojít?Díky moc.

Nejlepší odpověď
Retko

Tak urcite s tim skocit k obvodnimu lekari, ten uz vam poradi co delat.

Další odpovědi
kenyrts

mám pocit,že to bude od páteře,tak bych se objednal na CT-páteře,popřípadě dále Magnetickou rezonanci,tam se vše ukáže.

panenka

taky se mi tyto potíže začaly objevoat po porodu mazala jsem si to fastum gelem navštívila jsem svého obvodáka a ten mě pak doporučil k neurologovi který mě napsal léky na stlumení.a doporučil mi že vždy při bolesti si mám vzít ibalgin a ještě si to namazat tým fastum gelem nejlépe 2 krát denně.a po 14 dnech mi to pomohlo.ale opravdu toho lékaře při takovýchto potížích navštivte

Michal

Určitě navštivte dobrého lékaře-ortopeda a nechte si poradit i od odborného fyzioterapeuta,cvi­ky nebo masáže.Neotálejte s vyšetřením,zby­tečně se trápíte.

fortin

Už vám zde někdo doporučil navštívit lékaře: Bolesti vznikají i při vzniku rakoviny, později bolest ustupuje.

Čarodějnice

První pomoc je natřít si záda hřejivou mastí když není mast tak natřít alkoholem a dát a to igelitový pytlík a nechát zahřát.A potom cvičit,nejlepší jsou protahovací cviky kde natáhnete svaly.Na to vám stačí roštíplé polínko.Polínko dáte na zem jednou si stoupněte tak aby jste mněla patu na zemi a prsty na polínku a zkusit se narovnat.Pozor bude to bolet ale po chvilce to ustoupí.Potom si stoupněte patama na polínko a palce jsou na zemi.Narovnat potom ucítíte jak ramena jdou do zadu,prsa se jakoby zvírazní a bříško se sková.Tak to vydržte co nejdéle.Aspon 5min.A toto používejte pokaždé když se bude vracet bolest. Nasadila bych hořčík.A může se to objevovat u lidí kteří se koukají na problém ze spodu a bojí se natáhnout krk.