Fir

Druhý monitor u notebooku

Pokud si chci k notebooku připojit druhý monitor, musí ten monitor mít HDMI? Chci si koupit tento monitor alza.cz/21–5-acer-g226hqlhbid-d465086.htm a nevím jestli by nešel i monitor bez HDMI.
Děkuji.
Doplňuji:

  • *Chci se jen zeptat, jestli je možné připojit monitor npř.. přeš USB?

Odpovědi
anonym

To, co „musí mít monitor“ závisí na přípojných možnostech notesu – a jeho typ nezmiňuješ, takže ti – v podstatě, nelze odpovědět.
😉
Doplňuji:
Přes USB to lze – ale v podstatě jen přes USB 3.0 a s omezeními (je potřeba externí převodník, který dost zatěžuje procesor, občas jsou problémy s grafikou NVIDIA a rychlost datového přenosu USB není úplně ideální).
Každopádně lepší (a levnější řešení) je použití HDMI.

led

1 – Väčšina notebookov má ešte analogový VGA videokonektor (15pin) na ktorý možno pripojiť externý monitor. Pomocou kláves Fn+F(číslo klávesy k podľa konkrétneho NB) možno nastaviť 3 varianty zobrazenia 1-len monitor NB, 2-monitor NB + externý monitor, 3-len externý monitor. Pri použití variantu 2 možno použiť napríklad samostané zobrazenie s určením primárneho zobrazenia, rovnaké zobrazenia na oboch, alebo rozšírenú plochu spojením zobrazenia oboch monitorov.
u niektorých NB môže byť aj digitálny videokonektor, či len samostatný digitálny konektor.
2 – prirodzene pokiaľ NB má HDMI výstup možno aj tento použiť na ďaľší externý monitor (napríklad pripojenie veľkej TV obrazovky)
3 – možno použiť aj monitory priamo pripojiteľné cez USB, alebo pomocou redukcie USB počítača na analog VGA/digital video monitoru
https://www.go­ogle.sk/search?q=re­dukcia+usb+VGA&cli­ent=opera&hs=kBm&sou­rce=lnms&tbm=is­ch&sa=X&ei=ePA­AU9mAAayq7Qbv64HAC­g&ved=0CAkQ_A­UoAQ&biw=1280&­bih=670
Takže možností je veľa